Felkészülési meccseket nyert a Loki

A DVSC-TEVA magabiztosan, 4-2-re legyőzte a Nyíregyházát felkészülési mérkőzésen.

A két csapat az alábbi összeállításokban lépett pályára:

DVSC: Polekszics – Kuti, Máté, Ludánszki, Engel – Dombi, Spitzmüller (Gál 57.), Sl. Bouadla, Ferenczi (Barzsó 46) – Kulcsár (Szécsi M. 46.), Pölöskey

Nyíregyháza: Balogh J. (Ovcsijenyko 46.) – Ur (Benkő 71.), Dajka, Korolovszky, Patály – Minczér, Davidov (Katona 59.), Csorba (Germán 59.), Pákolicz – Bajzát, Nikolics (Reznek 46.)

A szombati első felkészülési mérkőzését a Nyíregyháza ellen játszotta a Debrecen. A találkozóra Pallagon, a Debreceni Labdarúgó Akadémia egyik füves pályáján került sor, és ez volt a létesítmény történetének első mérkőzése a füves játéktéren.

A Lokiban többnyire saját nevelésű labdarúgók kaptak szerepet a Szpari ellen. A mérkőzést megtisztelte jelenlétével a hajdúsági klub egykori játékosa, a jelenleg a Dinamo Moszkvát erősítő Dzsudzsák Balázs is.

Az első félidőben a Loki akarata érvényesült, a vendégek leginkább Bajzát Péter révén veszélyeztettek. Kulcsár Tamás szerezte meg a vezetést a DVSC-nek, majd Ferenczi gyönyörű egyéni akció végén növelte az előnyt. Egy véleményes 11-essel szépítettek a vendégek, de a Loki továbbra is támadásban maradt, azonban a szünetig nem esett újabb gól. A parázs összecsapás második félidejében Bajzát Péter összehozta az egyenlítést a Nyíregyházának, ám a bekapott gól után a Debrecen ismét magasabb fokozatra kapcsolt, és előbb Pölöskey szemfülessége révén szerezte vissza a vezetést, majd a lefújás előtti pillanatban Szécsi Márk gyönyörű támadás végén mattolta a kapust, így alakult ki a 4:2-es hazai győzelem.

Az aznapi második edzőmeccsén 2-1-es győzelmet arattott a DVSC-TEVA az UTA Arad csapata felett.

A hazai együttesben az alábbi játékosok kaptak szerepet:

DVSC
: Verpecz – Nagy Z., Simac, Mészáros, Korhut – Bódi (Shedi 80.), Ramos (Gál 75.), Czvitko
vics, Szakály (Burics 80.) – Rezes (Sidibe 46.), Coulibaly

A 9. percben előnyhöz jutottak a vendégek, amikor Dajan Simac büntetőterületen belüli megmozdulását szabálytalannak ítélte a játékvezető. A megítélt 11-est értékesítette az Arad. Alig tíz perc elteltével azonban egyenlítettek a vendéglátók: látványos, egyérintős akció végén Luis Ramos passzolt Adamo Coulibaly elé, aki a kifutó kapus fölött a hálóba emelt. Nagy fölényben futballozott tovább a Loki, de az eredmény az első játékrészben már nem változott.
A második félidőben a csereként beállt Sidibe révén átvette a vezetést a Debrecen: a szenegáli támadó büntetőből talált be, amit Szakály Péter harcolt ki. Ezt követően az iram egy kicsit visszaesett, a végeredmény pedig 2:1 maradt.

A Loki így jó felkészülési napot tudhat maga mögött, és gőzerővel készülhet a továbbiakra.

forrás: dvsc.hu

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

A weboldalon a minőségi felhasználói élmény érdekében sütiket használunk. Ismerje meg tájékoztatónkat arról, hogy milyen sütiket használunk, vagy a beállítások résznél ki lehet kapcsolni a használatukat. Elfogad Elolvasom