Robbant a milánói bomba; iksz a Galata – Schalke meccsen

Az idei Bajnokok Ligája egyik legjobban várt rangadóját tegnap este játszotta le az olasz AC Milan és a spanyol Barcelona. A papírforma katalán sikert ígért, azonban a mérkőzést megelőzően a hazaiak nagyon fogadkoztak, hogy nem feltartott kézzel lépnek pályára a világ egyik legjobb csapata ellen. A Milanban sok a fiatal és új játékos, míg a vendégek gerincét már egy ideje ugyanazok a klasszisok alkotják, a rutin tehát kétségtelenül a Barcelona mellett szólt.

A csapatok így kezdték az összecsapást:

MILAN: Abbiati – Abate, Zapata, Mexes, Constant – Ambrosini, Montolivo, Muntari – K.-P. Boateng, Pazzini (Niang, 75.), El Shaarawy (B. Traoré, 88.).

BARCELONA: Víctor Valdés – Dani Alves, Piqué, Puyol (Mascherano, 88.), Jordi Alba – Fabregas (A. Sánchez, 62.), Busquets, Xavi – Pedro, Messi, Iniesta.

A játék képe ennek megfelelően alakult rögtön a kezdő sípszó után, ugyanis a vendégek azt tették, amihez a legjobban értenek, birtokolták a labdát és megpróbálták nyomás alá helyezni Abbiati kapuját. A mezőfölény azonban meddőnek bizonyult, hiszen egy épkézláb kapura tartó lövést sem tudott megereszteni a spanyol csapat. Nem úgy a Milan! Előbb Muntari szúrta rá messziről, ami nem sokkal, de kapu fölé szállt, aztán a 16. percben El Shaarawy lógott meg a bal oldalon és tört kapura, ám a döntő pillanatban túl hosszan tolta meg a labdát, így a visszaérő Puyol szögletre tudott tisztázni. A sarokrúgás után Boateng szerezhetett volna gólt, de a perdítése a bal kapufa mellett pörgött el.

A gránátvörös-kékek továbbra is sokat tartották maguknál a játékszert, nagyjából 60-40 volt a labdabirtoklás a javukra. A vörös-feketék az első játékrész végére teljesen betömörültek a saját tizenhatosuk előterébe, de nagy gólhelyzet nem alakult ki, így 0:0-val vonulhattak szünetre a csapatok.

A második félidőre ugyanaz a 22 játékos futott ki a gyepre. A Milan próbált bátrabban futballozni, aminek meg is lett az eredménye: az 57. minutumban egy legurított szabadrúgást Montolivo lőtt kapura, ám a lövésébe bevetődő Jordi Alba hátáról közvetlen közelről a tehetetlen Zapata kezére pattant a labda, onnan pedig Kevin-Prince Boateng elé, aki teketóriázás nélkül kilőtte a bal alsó sarkot. Ment is ezután a reklamáció, de a játékvezető vétlennek ítélte a kezezést, így érvényes góllal került előnybe a Rossoneri.

Ezt követően tovább folyt a katalán tilitoli, de csupán Iniesta 20 méterről megeresztett lövése a 77. percben, majd Xavi szabadrúgása nem sokkal később jelentett némi veszélyt. Az abszolút meglepetést végül Muntari szolgáltatta a 81. minutumban, amikor egy gyors kontratámadás végén előbb a csereként beállt Nianghoz került a labda, aki a középen helyezkedő El Shaarawyhoz passzolt, a kis „Fáraó” pedig szép mozdulattal a mellette üresen érkező ghánai csapattárshoz továbbított, aki gyönyörűen kapásból lőtte meg a Milan második gólját.

A hazai védelem a továbbiakban is állta a sarat, így 2:0 lett a rangadó vége. A Milan igen kedvező eredményt ért el tehát, de hiba lenne elbízni magukat, hiszen a spanyolországi visszavágó így sem ígérkezik sétagaloppnak, ott is lesznek izgalmak bőven.

A játékest másik mérkőzésén a török Galatasaray csapott össze a német Schalke gárdájával. A két együttesben az alábbi játékosok léptek pályára:

GALATASARAY: Muslera – Sabri Sarioglu (Umut Bulut, 83.), Nounkeu, Semih Kaya, Riera – Hamit Altintop (Eboué, 66.), Selcuk Inan, Felipe Melo, Sneijder (Amrabat, a szünetben) – Burak Yilmaz, Drogba.

SCHALKE: Hildebrand – Höwedes, Höger, Matip, Kolasinac – Draxler (Barnetta, 84.), J. Jones, Neustädter, Michel Bastos – Farfán, Huntelaar (Pukki, 75.).

A két csapat erőpróbája némi német fölénnyel indult, Jones és Huntelaar előtt is adódott lehetőség, de Muslera jókor volt jó helyen. A 12. percben aztán nagyszerű góllal szerezte meg a vezetést a hazai együttes. A labda útvonala Drogba – Selcuk – Höwedes – Yilmaz volt. A német védő ugyanis rosszul ért a játékszerhez, amire a török támadó lecsapott és nagyjából 10 méterről a léc alá bombázott. 1:0 a Galatának!

Höwedes rövid időn belül jóvá tehette volna hibáját, de a fejese épphogy elkerülte a török kaput.

Pillanatokkal később már a másik oldalon adódtak lehetőségek, előbb Drogba lövését kellett a német kapusnak bravúrral hárítania, majd másodpercekkel később Altintop életerős próbálkozása csattant a lécen. Tovább folyt a pályán a küzdelem, itt is, ott is adódtak kisebb lehetőségek.

Az első játékrész lefújása előtt nem sokkal egyenlített a Schalke! Remek kontratámadás után Farfán robogott el a félpályától egészen az isztambuli tizenhatoson belülre, majd okosan középre adott, ahol teljesen egyedül érkezett Jones, aki Muslera mellett egyből a kapuba vágta a gelsenkircheniek egyenlítő találatát.

A második félidőre annyi változás történt, hogy a frissen igazolt Sneijder helyére Amrabat állt be. Az 55. percben a Schalke közel járt ahhoz, hogy megszerezze a hőn áhított vezetést, de Julian Draxler passza után Farfán egy igazítás után lőtt, amit blokkolni tudott egy török védő. Ezt követően némileg csökkent a mérkőzés színvonala és ezzel együtt az említésre méltó helyzetek száma is. A csapatok óvatosabb focit kezdtek el játszani. A 77. játékpercben még Yilmaz villant egyet Drogba előkészítése révén, de a lövése néhány centivel elkerülte Hildebrand kapuját. Több helyzet már nem akadt a meccsen, így igazságos döntetlennel várhatják a csapatok a visszavágót.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

A weboldalon a minőségi felhasználói élmény érdekében sütiket használunk. Ismerje meg tájékoztatónkat arról, hogy milyen sütiket használunk, vagy a beállítások résznél ki lehet kapcsolni a használatukat. Elfogad Elolvasom